Hadımköy/İstanbul
0(212) 679 90 49
info@zeytinburnukss.org

Hakkımızda

Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifimiz 1987 yılında kurulmuştur. 1990 yılında Zeytinburnu ilçesinde bina altlarında ve köhnemiş barakalarda faaliyet gösteren tamirhanelerin kapatılması, görüntü kirliliğinin giderilmesi ve ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın oto tamir, bakım, yedek parça işlemlerinin aynı tesiste yapılabilmesi amacıyla 110 üyeli Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi kurulmuştur.

Eski Sanayi sitemizi Balıklı Rum Hastanesi Vakfından kiraladığımız ve uzun süre faaliyet gösterdiğimiz mevcut yerinin şehrin ortasında kalması, gelişen ve değişen şehir ortamında hem yetersiz, hem de elverişsiz çalışma ortamın haline gelmiştir. Buna bağlı olarak uzun yıllar hizmet verdiğimiz ve esnafımızın bu süre zarfında kaliteli hizmet vermek suretiyle vatandaşlarımızı memnun ettiği yerimizden modernleşen ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda yeni bir sanayi olarak yeniden yapılanma kararı aldık.

Bu doğrultuda edindiğimiz misyonla esnafımızın modernleşen sanayi sitesi ihtiyaçlarını karşılamak adına yeni projemizi başlatmış, esnafımızın ve yatırımcılarımızın destekleriyle arsa alım çalışmalarımızı tamamlamış ve proje mimari tasarım aşamasına geçmiş bulunmaktayız.

Esnafımızı temsilen yeni yerimizde halkımıza daha kaliteli, daha modern ve yeşil ortamda hizmet vermeye daha yaklaştığımız şu günlerde kısa zamanda uzun ve meşakkatli yolculuğumuzda aldığımız mesafeden gurur duyuyoruz.